EERA a konference ECER

EERA (the European Educational Research Association) byla založena v červnu 1994 jako výsledek jednání mnoha národních výzkumných a pedagogických asociací a několika významných výzkumných ústavů z celé Evropy. Jejím účelem je upozorňovat na potřebu evropského sdružení, podporovat výměnu myšlenek mezi evropskými výzkumnými pracovníky, podporovat spolupráci v oblasti výzkumu a usilovat o zvýšení kvality výzkumu. EERA rovněž nabízí nezávislé poradenství v oblasti pedagogického výzkumu pro evropské politické činitele, státní úředníky a různé odborníky. Je složena z více než 40 národních a regionálních výzkumných a pedagogických asociací ze všech částí Evropy. Akademická práce je rozdělena do 33 tématických sítí (http://www.eera-ecer.de/networks/). Podrobnější informace lze nalézt na webových stránkách http://www.eera.eu.

Seznam členů je dispozici na webových stránkách EERA.

EERA každoročně pořádá konference ECER (the European Conference on Educational Research). Nejbližší konference ECER se bude konat v Glasgow, v srpnu 2020 a hlavním tématem bude Educational Research (Re)connecting Communities. Podrobnější infromace jsou dostupné na https://eera-ecer.de/ecer-2020-glasgow/

ČAPV sdílí stanovisko členů EERA k podpoře výzkumu ve vzdělávání na Ukrajině

The European Educational Research Association (EERA) unequivocally condemns the Russian invasion of Ukraine and urges an immediate end to all violence in that country. This position was unanimously endorsed by the EERA Council, the Association’s governing body, representing the national member associations. We continue to offer our solidarity and support to our colleagues in Ukraine and will prioritise this in the days, weeks and months ahead. Plný text stanoviska EERA naleznete zde.