EFEKTIVITA VIRTUÁLNÍHO CO -TEACHINGU

Autoři: Zuzana Svobodová

Abstrakt: Příspěvek představí výsledky projektu TL03000133 podpořeného Technickou agenturou České republiky (TAČR), který se věnoval výzkumu nové metody virtuálního co- teachingu, tedy o spolupráci dvou vzdělavatelů, kdy jeden z nich byl ve třídě přítomen virtuálně. Výzkum probíhal ve dvou hlavních výzkumných etapách a opíral se o kvalitativní metody (především rozhovory a pozorování) a o pedagogický experiment. Cílem projektu bylo ověřit efektivitu virtuálního co -teachingu, identifikovat jeho možnosti, překážky a bariéry. V průběhu projektu byl virtuální co- teaching na základě výsledků výzkumu optimalizován a byly nastaveny postupy pro zvyšování pozitivního dopadu virtuálního co- teachingu na žáky.

Klíčová slova: co -teaching; virtuální co -teaching; bariéry; inovativní výuka; experiment

Článek ke stažení [PDF]

Title: EFFECTIVENESS OF VIRTUAL CO -TEACHING

Abstract: The paper presents the results of the TL03000133 project supported by the Technical Agency of the Czech Republic (TAČR), which was dedicated to the research of a new method of virtual co- teaching, i.e. the collaboration of two educators, where one of them was present in the classroom virtually. The research was conducted in two main research stages and relied on qualitative methods (mainly interviews and observations) and a pedagogical experiment. The aim of the project was to test the effectiveness of virtual co- teaching, identifying its opportunities, obstacles and barriers. In the course of the project, virtual co-teaching was optimized based on the research results and procedures were set up to increase the positive impact of virtual co -teaching on students.

Keywords: co -teaching; virtual co -teaching; barriers; innovative teaching; experimenthttp://capv.cz/wp-content/uploads/2024/08/CAPV_Sbornik-2024-5-11.pdf

Download the article in English [PDF]: Not available

Diskuze